Co więcej, promienie słoneczne stanowią ogromny i niewyczerpany zasób naturalny, a energetyka słoneczna postrzegana jest jako technologia przyszłości.

Fotowoltaika przybiera na mocy

Miniony rok 2020 okazał się rekordowy dla paneli słonecznych w Europie, przybyło nowych instalacji o mocy aż 18,7 GW. Liderem europejskim pozostają Niemcy, gdzie zainstalowano moduły o łącznej mocy 4,8 GW. Polska uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce
z wynikiem 2,2 GW. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w 2019 roku.

Nadchodzi nowa era

Stały rozwój rynku i wzrost instalacji fotowoltaicznych zachęca producentów do tworzenia coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jolywood, największy na świecie producent produktów fotowoltaicznych typu N i lider technologii bifacjalnej wprowadził na rynek nową, flagową serię wysokowydajnych modułów dwustronnych Niwa®. Niwa® to druga generacja dwustronnych modułów z ogniwami typu N, które ulegają mniejszej degradacji, a przede wszystkim osiągają lepsze uzyski przy wysokich temperaturach.
W przeciwieństwie do tradycyjnych ogniw typu P, które głównie używane są na rynku europejskim.
Co więcej, producent zaprezentował trzy nowe rodzaje tych modułów: Niwa® Super (duże inwestycje), Niwa® Pro (małe projekty) i Niwa® Black. Wszystkie te produkty wykorzystują najnowszą technologię ogniw NTOPCon o maksymalnej mocy jednego panela 615 W
i wydajności 22,1%, co czyni je najbardziej wydajnymi modułami na rynku fotowoltaicznym. Wprawdzie światowa premiera najnowszej generacji Niwa® miała miejsce 8 sierpnia 2020 r. w Szanghaju, to w Polsce po raz pierwszy oficjalnie wprowadza ją na rynek EC Group jako Jolywood Polski Dystrybutor dzisiaj, tj. 18 stycznia 2021 r.

Najbardziej wydajny moduł na rynku fotowoltaiki

Niwa® drugiej generacji to nowy wymiar fotowoltaiki. ­­­­­Zalety tych produktów można przedstawić na zasadzie „trzech wysokich i trzech niskich” wartości. Wysoka sprawność, wysoka bifacjalność i wysoka niezawodność oraz niska degradacja, niski współczynnik temperaturowy oraz brak degradacji wywołanej światłem (LID). Wszystko to składa się na najlepszy panel fotowoltaiczny na rynku. Waga modułu to zaledwie 12,1 kg/m², co skutecznie obniża koszty instalacji, a jednocześnie pozwala na instalację dużych modułów na dachu.

Dostępne już wkrótce u Jolywood Polski Dystrybutor.

Nowy wymiar wizualny modułu

Producent zadbał nie tylko o zalety techniczne modułu, ale również o kwestie wizualne. Na rynku pojawi się czarna seria produktów Niwa® z pełnym czarnym modułem i nowym efektem wizualnym, którą udostępni Econstructions Group. Przy produkcji tego panelu słonecznego wykorzystano krzem typu N, technologię ogniw TOPCon i półogniwa wielobusbarowe. Dzięki zastosowaniu optymalizacji technologii powlekania ogniw możliwe było uzyskanie jednolitej, głębokiej czerni modułu Niwa®.

Technologia przyszłości

Firma Jolywood może również pochwalić się najbardziej nowoczesną technologią produkcji. Przy procesie tworzenia produktu wykorzystywane są wielkogabarytowe płyty silikonowe,
11 busbarów, półogniwa oraz przezroczysta podkładka z nanostopu. Firma nie zwalnia tempa
i zapowiada dalsze prace nad rozwojem fotowoltaicznej technologii bifacjalnej typu N i chce wprowadzać więcej produktów, by móc sprostać różnorodnym potrzebom rynku.

Premiera Jolywood NIWA w Polsce

Wraz z dzisiejszą premierą chcemy poinformować, iż produkcja paneli o mocach: 445 W
i 450 W zostanie rozpoczęta w styczniu tego roku. Natomiast produkcja modułów
o większych mocach: 550 W i 555 W rozpocznie się wraz z końcem kwietnia 2021 roku. Dokładnych informacji udostępni oficjalny dystrybutor Jolywood, firma Econstructions Group (EC Group).